”Nejsme blbí, jsme ženatí!”

Pánská jízda je celovečerní debut Martina Kotíka (scénář, režie, produkce) a mírně černá komedie o mužích, kteří tragicky přišli o ženy a teď je všechno na nich. Hlavní role: Josef Abrhám, Martin Dejdar, Vladimír Škultéty a Ondřej Vetchý. Film právě dotočili ve zlínských ateliérech. Do kin přijde v létě.

Zábavný rapl MARTIN KOTÍK je režisér puntičkář, ale v soukromí má blíž k roztržitosti. Na námět přišel, když sekal trávník. Ze své roztržitosti vytvořil 2/3 filmu. ”Na rozdíl od filmových postav jsem nedospěl k žádnému řešení. Já jsem se prostě oženil!”
O domácnosti: ”Mytí nádobí a luxování zvládám. Koš, to je moje specialita, ale do složitějších věcí se nepouštím.”
O vaření: ”Zkoušel jsem to, ale nemám z toho jídla takový požitek.” Je ”čajový” a čaj umí.
O vedení herců: ”Občas jim i předehrávám. Vyskočím ze židličky před kameru a šup.” (Kolegové nám řekli, že je to ”moc zábavné”!)

Výbuch Dejdara MARIN DEJDAR hraje úspěšného otce úspěšně studujícího syna. Přijde ale o manželku a život se mu změní. Dejdarův herecký život je dost hektický, a tak se mu nechtělo zkoušet scény nanečisto. (Taková režisérská drezúra!!!) Teď nelituje. Se ”synem” Škultétym jim to na place náramně šlo. Někdy to ale moc zábavné nebylo, třeba když o půlnoci točili scénu s vybuchující mikrovlnkou, která čoudí Dejdarovi přímo do tváře. Opakovali to několikrát, ale Martinovi humor nevyčoudili.
O domácnosti: ”Bydlel jsem na koleji, takže vařím, peru, žehlím. Zvládám všechno!”
3 vážné stížnosti na nejmladšího herce v Pánské jízdě: ”Neměl pochopení pro situace! Dělal, jenom když se mu chtělo! Choval se jako velká hvězda!” (Je mu 8 měsíců.)
Rada mužům: ”Ať si pořídí uklízečku, to je nejlepší! Když na to nemají, musí se to naučit. A proto, muži, pomáhejte manželkám! Nevíte, co vás potká.”
Slavný výrok: ”Nejsme blbí, jsme ženatí!”

Nová hvězda: Škultéty! VLADIMÍRA ŠKULTÉTYHO (22) objevil režisér ve filmu Brak
O vaření: ”Já jsem dobrej kuchař, ale jsem i nešika. Nedělám zvěřinu, dělám ryby, drůbež a takový těstovinový vychytávky.” O žehlení a praní: ”V žádném případě! Naštěstí jsem nikdy nebyl donucenej ovládat pračku. Žehličku bych možná zvládl.” Vyžehlené věci prý ale nepotřebuje a nenosí.
Vladimír Škultéty herectví nestudoval, točí si sám amatérské filmy a v těch levnějších často hraje. Filmaři tvrdí, že má talent od pánaboha, takže o něm uslyšíte častěji!

Co zase nevoní Vetchému? ONDŘEJ VETCHÝ řekl ke vztahu ”muž-žena-domácnost” jedině to, že je rád, že byl přijatý zákon proti týrání a domácímu násilí, a že by se v tisku mělo psát o tom a ne o něm. Ve filmu hraje Dejdarova bratra – takového střeleného muže. (Ta role mu sedí, i když původně byla psaná pro Pavla Lišku.) Josef Abrhám měl při naší návštěvě na natáčení zrovna volno, takže vám prozradíme jenom to, že hraje dědu, který musí vychovávat tři vnuky.

Roman Pavlíček