”Nejsme blbí, jsme ženatí!”

Pánská jízda je celovečerní debut Martina Kotíka (scénář, režie, produkce) a mírně černá komedie o mužích, kteří tragicky přišli o ženy a teď je všechno na nich. Hlavní role: Josef Abrhám, Martin Dejdar, Vladimír Škultéty a Ondřej Vetchý. Film právě dotočili ve zlínských ateliérech. Do kin přijde v létě.

Zábavný rapl MARTIN KOTÍK je režisér puntičkář, ale v soukromí má blíž k roztržitosti. Na námět přišel, když sekal trávník. Ze své roztržitosti vytvořil 2/3 filmu. ”Na rozdíl od filmových postav jsem nedospěl k žádnému řešení. Já jsem se prostě oženil!”
O domácnosti: ”Mytí nádobí a luxování zvládám. Koš, to je moje specialita, ale do složitějších věcí se nepouštím.”
O vaření: ”Zkoušel jsem to, ale nemám z toho jídla takový požitek.” Je ”čajový” a čaj umí.
O vedení herců: ”Občas jim i předehrávám. Vyskočím ze židličky před kameru a šup.” (Kolegové nám řekli, že je to ”moc zábavné”!)

Výbuch Dejdara MARIN DEJDAR hraje úspěšného otce úspěšně studujícího syna. Přijde ale o manželku a život se mu změní. Dejdarův herecký život je dost hektický, a tak se mu nechtělo zkoušet scény nanečisto. (Taková režisérská drezúra!!!) Teď nelituje. Se ”synem” Škultétym jim to na place náramně šlo. Někdy to ale moc zábavné nebylo, třeba když o půlnoci točili scénu s vybuchující mikrovlnkou, která čoudí Dejdarovi přímo do tváře. Opakovali to několikrát, ale Martinovi humor nevyčoudili.
O domácnosti: ”Bydlel jsem na koleji, takže vařím, peru, žehlím. Zvládám všechno!”
3 vážné stížnosti na nejmladšího herce v Pánské jízdě: ”Neměl pochopení pro situace! Dělal, jenom když se mu chtělo! Choval se jako velká hvězda!” (Je mu 8 měsíců.)
Rada mužům: ”Ať si pořídí uklízečku, to je nejlepší! Když na to nemají, musí se to naučit. A proto, muži, pomáhejte manželkám! Nevíte, co vás potká.”
Slavný výrok: ”Nejsme blbí, jsme ženatí!”

Nová hvězda: Škultéty! VLADIMÍRA ŠKULTÉTYHO (22) objevil režisér ve filmu Brak
O vaření: ”Já jsem dobrej kuchař, ale jsem i nešika. Nedělám zvěřinu, dělám ryby, drůbež a takový těstovinový vychytávky.” O žehlení a praní: ”V žádném případě! Naštěstí jsem nikdy nebyl donucenej ovládat pračku. Žehličku bych možná zvládl.” Vyžehlené věci prý ale nepotřebuje a nenosí.
Vladimír Škultéty herectví nestudoval, točí si sám amatérské filmy a v těch levnějších často hraje. Filmaři tvrdí, že má talent od pánaboha, takže o něm uslyšíte častěji!

Co zase nevoní Vetchému? ONDŘEJ VETCHÝ řekl ke vztahu ”muž-žena-domácnost” jedině to, že je rád, že byl přijatý zákon proti týrání a domácímu násilí, a že by se v tisku mělo psát o tom a ne o něm. Ve filmu hraje Dejdarova bratra – takového střeleného muže. (Ta role mu sedí, i když původně byla psaná pro Pavla Lišku.) Josef Abrhám měl při naší návštěvě na natáčení zrovna volno, takže vám prozradíme jenom to, že hraje dědu, který musí vychovávat tři vnuky.