Film Pánská jízda dotvářejí i diváci

Liberec – Na reakce diváků byli zvědaví tvůrci nového českého filmu Pánská jízda. Do Liberce jej přijela tři měsíce před premiérou představit produkční Šárka Pittermannová.

„Není to standardní postup, ale režisér se rozhodl, že předtím, než film dostane konečnou podobu, jej ohodnotí diváci,“ prozradila produkční.

Lidé, kteří se na snímek přišli podívat včera do Experimentálního studia, vyplnili po jeho skončení dotazník. V něm měli zodpovědět na otázky, které se týkaly jednotlivých scén i míry humoru.

„Pokud by se na nějakou otázku našlo dost shodných odpovědí, určitě bychom uvažovali o tom, že film podle nich doladíme. Diváci tak mohou dát snímku jeho konečnou podobu,“ vysvětlila Šárka Pittermannová.

Liberec nebyl jediným městem, kam tvůrci s Pánskou jízdou zavítali. Viděli jej již diváci v Brně a včera také v Praze. A jaké jsou zatím jejich reakce?

„Zezačátku se film rozjíždí pomalu, také mi vadí hlučná hudba a to, že jsou příliš slyšet kroky herců. Asi bych na film znovu do kina nešel a ani nevím, komu ho doporučit, nejspíš nikomu,“ zhodnotil snímek starší muž, jenž byl na promítání filmu pozván za odměnu jako jeden z třiceti předplatitelů deníku Liberecký den, kteří mohli projekci sledovat zdarma.

Film se naopak líbil Miroslavu Randákovi, který sestavuje program libereckých kin Lípa a Varšava.

„Pobavil jsem se u něj a dokonce i ztotožnil s jednou postavou. Myslím, že se bude líbit, je pohodový, bez násilí,“ prohlásil.

Pod snímek Pánská jízda se jako režisér, scenárista a producent v jedné osobě podepsal Martin Kotík. Hlavní role vytvořil Martin Dejdar, Josef Abrhám, Vladimír Škultéty a Petr Martinák. Martin Dejdar hraje otce dospívajícímu synovi Vladimíru Škultéty. Oba dva jsou velmi úspěšní – otec ve své profesi, jeho syn ve studiích. Oba se ale náhle ocitnou v situaci, kdy jim zemře manželka a matka a oni se sami musejí postarat o domácnost. V jedné z rolí se objeví také Světlana Nálepková, Zuzana Kajnarová či Petra Špalková.

Snímek má premiéru naplánovanou na 24. června, podle produkční tak bude definitivně hotový do konce května.

„Hudba už je prakticky dokončená, pouze se musí nazpívat úvodní píseň. Za pár dní půjde film do střižny,“ dodala.

Roman Pavlíček