Martin Dejdar chce dalšího potomka

Populární herec, moderátor a režisér Martin Dejdar se netají tím, že má v rodině velmi dobré zázemí a nachází v ní velké pochopení pro své umělecké plány. Bydlí v domku na okraji Prahy s ženou Danielou a synem Matějem, společně se svými rodiči. „Synovi chceme pořídit brzy sourozence. Kdyby to byla holčička, nezlobil bych se, ale striktně se k tomu nestavím,“ říká devětatřicetiletý herec.

Pokud Martin Dejdar nevystupuje v divadle nebo v televizi, tak točí filmy. „Nevím, jestli jsem workoholik, ale pořád musím něco dělat,“ poznamenal. Jeho poslední film Pánská jízda bude mít premiéru 30. května ve Zlíně na dětském festivalu. „Ve skutečnosti nejde ve filmovém příběhu o skutečnou pánskou jízdu, jak si ji většina z nás představuje. Toto je jiná jízda, spíše jízda životem. Jde o rodinný film pro všechny, kteří se rádi baví, i když je jim do breku,“ konstatoval.

Děj filmu je jednoduchý. Po smrti manželky se vdovec, kterého hraje Martin Dejdar, musí spolu s dospívajícím synem, kterého hraje Vladimír Škultéty, postarat o chod domácnosti. Vzhledem k tomu, že oba zastávají heslo „správný chlapi si poraděj sami“, překonávají krkolomně mnohá úskalí a komické situace.

K pořádnému sólovému tahu po hospůdkách má námět skutečně velmi daleko. Martin Dejdar ovšem nepopírá, že si velký flám v životě někdy dopřeje.

„Já si umím udělat pěknou pánskou jízdu, velký mejdan bez žen. Doma to samozřejmě vždy hlásím. Takže jsou připraveni, a všechno je v pořádku. Hlásím příchod v den i čas. Nemám s tím problém,“ usmívá se.

Populární herec dával doposud přednost pivu. „Vínu jsem nikdy nepřišel na chuť. Teprve teď mě kamarádi znalci učí víno pít. A můžu říct, že mi začíná chutnat. O tom, že bych si pořídil vinotéku, však rozhodně neuvažuji. I když, nikdy neříkej nikdy,“ míní Martin.

Roman Pavlíček