Noční košile s krátkým rukávem: nejuniverzálnější oblečení na spaní

Noční košile s krátkým rukávem je praktický a pohodlný společník nejen na dobu spánku. Výborně může posloužit při lenošících víkendech i dobrodružných výpravách se stanem. Jejich ležérní a přitom ženský styl nepohorší prudérní povahy, ale ani milovníky estetiky. Mohou je nosit všechny věkové kategorie. Jsou prostě pro všechny a na všechno. 

Noční košile s krátkým rukávem: sportovní, roztomilé i sexy. Ale hlavně pohodlné a vždy ženské

V pohodlnosti noční košile s krátkým rukávem vedou. Nikde neškrtí a jsou dělané z příjemných materiálů. Většinou z kvalitní bavlny. Příjemně se v nich spí, dobře vypadají. Mají mnoho podob – od vzhledu delších triček až přes rafinované a velmi ženské modely. Jejich velkou výhodou je jejich neutrálnost. Zabalit je můžete kamkoliv. 

Když máte strach, že v košili na ramínkách vám bude zima, ale chcete spát v něčem hezkém a ženském.

Noční košile s krátkým rukám může být také skvělou variantou, když chcete i při spaní vypadat hezky žensky, ale na košilku s ramínky se necítíte, protože:  

  • nechcete ukazovat horní části paží 
  • nerady se do peřiny schováváte celé a máte obavu, že vás tak zaskočí noční chlad 
  • chcete vypadat žensky, ale košilky na ramínka vám přijdou až moc odhalující

V tomto případě může být košilka s krátkým rukávem řešením. Neexistují totiž jen ty s obrázkem. Mnohé z nich jsou moc hezky řešeny, s decentním i větším výstřihem, zdobené krajkami, přestřižené pod prsy, s rozparkem, v krátkých i dlouhých střizích.  

3 důvody proč je košilka lepší než pyžamo

Souboj pyžama versus noční košile nastal už v dobách, kdy se pyžamo stalo součástí ženských šatníků. A proč zůstat u staré dobré dámské košile?

  • Košile nikde neškrtí. A pokud si troufnete spát jen tak bez spodních kalhotek, uděláte pro svůj oběhový systém mnoho dobrého. A pokud si na to netroufáte, existují i další možnosti, čím si vylepšit zdraví.
  • Dobře se odhaduje velikost. To také znáte. Vrchní část pyžama je vám dobře, ale kalhoty jsou příliš úzké. Nebo příliš krátké. Anebo jsou naopak dělané pro ženy, které mají minimálně dva metry. 
  •  Budete v nich vypadat jako žena. Pyžamo je sice pohodlné, ale málokdy jde označit za to, že ženské postavě dodává na kráse.  

Když plánujete dovolenou v kempu: ranní výprava do umývárny už nebude problém. Kvalitní materiál a dobrý střih zabrání nechtěným pohledům, a ještě budete vypadat dobře. 

Pokud rádi stanujete, sjíždíte vodu nebo trávíte dovolenou v chatce, tak to znáte. Ranní výlety do umývárny či na toaletu mohou být občas problémem, co na sebe. Ne každý rád chodí na veřejnost v pyžamu. Variantou mohou být trička, ale ty jsou často krátká, mnohdy alespoň částečně průhledná. A převlékat se zas a znovu?  

Správný výběr noční košile může tento problém vyřešit. Už při jejich navrhování je počítáno s tím, že pro lepší komfort spaní by se nemělo počítat s nošením podprsenky. Jsou proto dělány z kvalitnějších bavlněných látek, které mnoho skryjí. V kombinaci s krátkými kalhotami nebo legínami pak budou vypadat spíše jako relaxační oblečení, než to ve kterém spíte. 

Máte dny, kdy se vám nechce ani vylézt z postele? Některé košile nerozeznáte od šatů. 

Podobný problém nastává ve dnech, kdy se vám nechce nic dělat. Noční košile mají mnoho podob. Někdy je lze velmi snadno zaměnit i za šaty. Podle vkusu můžete volit ty na zem nebo jen do půli stehen. Problém vyřešen. 

Dárek pro novopečenou maminku? Co třeba kojící košile?

Noční kojení může být pro maminku novorozence vyčerpávající záležitostí. Tak proč si zatěžovat život ještě volbou nevhodného oblečení. Kojící košile jsou praktickou, ale i estetickou záležitostí. Díky různým prostřihům miminko nakojíte bez nutnosti jakéhokoliv svlékání. A při správném výběru a špatném dni v něm můžete zůstat i celý den a nikdo si nevšimne, že se jedná o noční košili. 

V čem si nejlépe odpočinete vy? 

Roman Pavlíček