Smáli jsme se jeden druhému, říká kameraman Pánské jízdy

Po poměrně dlouhém čase vzniká v těchto dnech ve zlínských ateliérech celovečerní film. Nový český snímek pod názvem Pánská jízda tady natáčí začínající režisér Martin Kotík

Po poměrně dlouhém čase vzniká v těchto dnech ve zlínských ateliérech celovečerní film. Nový český snímek pod názvem Pánská jízda tady natáčí začínající režisér Martin Kotík. Páteří natáčení filmu Pánská jízda je vedle režiséra Martina Kotíka kameraman Miroslav Čvorsjuk. „Před lety jsem natáčel film Vrať se do hrobu s Milanem Šteindlerem. Pak ale nastalo v žánru komedie hluché místo,“ soudí kameraman. Podle něj vzniká hodně generačních výpovědí, ale žánr komedie chybí.
Když dostal od Martina Kotíka nabídku natáčet film Pánská jízda, režisér mu pustil vlastní sitcomy. „Přišlo mi, že jeho humor je trošku jiný, takový anglosaský,“ vypráví kameraman Miroslav Čvorsjuk.
„Před natáčením mi Martin Kotík přehrával scény a musel jsem se hodně smát. Připadal mi jako Woody Allen. Potom jsem hrál scény já a zase se dobře bavil režisér,“ pokračuje kameraman. Dekorace filmu navrhl Miroslav Čvorsjuk spolu s architektem Petrem Smolou ve stylu hodně barevných amerických bytů.


Spolupráci s herci si kameraman velmi pochvaluje. „Byla už půlnoc a my jsme natáčeli výbuch mikrovlnné trouby. Všichni jsme byli hrozně unavení. Asi čtyřikrát jsme dělali záběr s Martinem Dejdarem, jak ho mikrovlnka očadí. A popáté jsem už myslel, že mu prasknou nervy. On se ale na mě otočil a zeptal se: Tak co, je to dobré?“ popisuje uznale kameraman. Film Pánská jízda měl oficiální rozpočet 18 milionů. Teprve později se připojilo ještě několik dalších partnerů. Snímek se tedy řadí mezi nízkorozpočtové projekty.
Filmaři před sebou mají ještě týden ve Zlíně a poté budou dělat exteriérové dotáčky v Olomouci.

Roman Pavlíček