Bolí odstranění tetování ? Záleží na konkrétní metodě – s moderními laserovými přístroji jsou obavy zbytečné!

Bolí odstranění tetování? Pokud vážně přemýšlíte nad tím, že tento zákrok v dohledné době podstoupíte, nepochybně jste si už takovou otázku položili. Nedostalo se vám uspokojivé odpovědi? Nevadí, my vám ji dnes nabídneme.

 Faktem je, že od zákroku nic příjemného očekávat nemůžete. To je třeba říci hned úvodem. Ostatně samotný proces tetování také nebyl kdovíjakým zážitkem. Na druhou stranu, tak strašné to přece jen asi nebylo a vydrželi jste, jinak byste nyní ani neměli co odstraňovat. Ne? Ale k věci. Jisté je, že máte svým způsobem štěstí. Medicína jde totiž neustále vpřed a výhodou většiny moderních léčebných postupů je jejich ohleduplnost k pacientovi. Jak se to projevuje? 

Jednoduše tak, že jsou nové metody, zákroky a způsoby léčby stále šetrnější a tedy méně bolestivé. Platí to v zásadě pro všechny lékařské obory, estetickou medicínu nevyjímaje. Chcete si dát odstranit tetování? A měli jste z toho až do nynějška obavy? Pojďte, společně je rozptýlíme!

Může bolet odstranění tetování?

Ano, pokud se chcete zbavit starého a nevyhovujícího tetování, může to být bolestivé. Ptáte se, jak moc? O tom, zda bude bolest poměrně zásadní, vcelku snesitelná nebo zcela zanedbatelná, zpravidla rozhoduje více faktorů. V prvé řadě je nutné si uvědomit, že každý člověk je v tomto ohledu jinak vnímavý. Někdo jednoduše snese hodně, zatímco jiný „omdlévá“ už při drobném škrábnutí. Práh bolestivosti má zkrátka každý jinak vysoko. S tím do jisté míry souvisí i další věc a tu je rozumné dodržet. 

Pamatujte, že až se k odstranění tetování odhodláte, měli byste být pokud možno zdrávi, protože jakákoliv nemoc může vaše pocity negativně ovlivnit. A nejen to! Existují dokonce choroby či stavy, které vám mohou podstoupení zákroku zcela znemožnit a to zejména tehdy, chcete-li využít některou z moderních metod. Jakých? Bohužel právě takových, které jsou zcela objektivně nejméně bolestivé.

Laser – metoda s velkým M

O tom, jak nepříjemný zážitek vás čeká, rozhoduje kromě vaší citlivosti a vašeho aktuálního zdravotního stavu především metoda, kterou k odstranění tetování využijete. Zde nezbývá než zopakovat, že máte nepochybně štěstí. V čem? V tom, že jsou díky vědeckému pokroku k dispozici moderní a mimořádně efektivní postupy. K tomu nejlepšímu, co dnes estetická medicína nabízí, patří bezesporu laser. 

Ať už se chcete tetování zbavit kvůli novému zaměstnání nebo třeba ze zdravotních důvodů, ať už je motiv malý nebo velký, laser svou práci odvede vždy skvěle. Moderní laserové přístroje pracují nejen s maximální účinností, ale navíc tak šetrně, jak je to jen možné. Na skutečnou bolest zapomeňte! Čeká vás tak nanejvýš nepříjemné štípání a svědění. 

Vždy to tak snadné nebylo

Laser k estetické medicíně dnes už zcela neodmyslitelně patří. Není to ovšem nijak dávno, kdy se vcelku běžně užívalo metod, které nebyly tak sofistikované a tudíž ani bezbolestné. Například? Tetování jste se mohli zbavit třeba takto:

  • Vybroušením – pro které bylo typické poměrně komplikované a dlouhotrvající hojení. Podstata zákroku spočívala v prostém vybroušení motivu chirurgickou frézkou, což bylo vcelku pochopitelně provázeno nepříjemnou bolestí. A výsledky? Ne vždy takové, jaké byste si představovali!
  • Vyříznutím – se odstraňovaly a někdy ještě odstraňují především drobnější motivy. Samotný zákrok sice může být proveden pod lokální anestezií, nicméně hojení byste si zcela jistě náležitě „užili“. Jelikož se jedná o chirurgický zákrok, který vyžaduje šití, je tu vždy určité riziko vzniku jizvy. 

Žádná infekce, žádné jizvy!

Veškeré obory lidské činnosti procházejí neustálým vývojem. Vzhledem k tomu, že je kultura tetování stará tisíce let, měli lidé dostatek času na to, aby stále zdokonalovali nejen samotné techniky takovéhoto zdobení těla, ale také způsoby, jimiž je možné v případě potřeby tetování zase odstranit. Jak jsme už zmínili o pár řádek výše, vrcholem tohoto vývoje jsou laserové přístroje. Pokud jde o bolestivost zákroku, už víte, že se není čeho obávat. Co by vás však mělo zajímat ještě víc, to je jsou výsledky, kterých je moderními lasery při likvidaci tetování běžně dosahováno. A ty bývají většinou perfektní. Riziko jakékoliv infekce je na rozdíl od zastaralých metod zcela zanedbatelné. Nedochází ani k poškození okolní pokožky a co se týče případného zjizvení nebo světlých skvrn na ošetřeném místě, to jsou věci, které rovněž patří minulosti. Laser vás tetování zbaví takřka dokonale a žádné fyzické „strádání“ vás přitom rozhodně nečeká!

Měli jste obavy, že to bude bolet? Zákrok podstupte na některé z klinik, která se může pochlubit tím nejmodernějším vybavením a podobné starosti můžete hodit za hlavu! Nevěříte?

Roman Pavlíček