5 nejdůležitějších faktů o laserové epilaci

Možnosti, jak se zbavit nežádoucího ochlupení, jsou nekonečné – od depilace voskem přes klasické holení žiletkou až po pinzetu. Laserové odstranění chloupků má ale ve srovnání s ostatními metodami mnoho výhod, než jen trvale sametově hladkou pokožku bez strniště. Na následujících řádcích se dozvíte ta nejdůležitější fakta o tomto zákroku!

1.Jedná se o téměř bezbolestnou proceduru

Během epilace světlo laseru prochází pigmentem v chloupku a mění se na teplo, které pak poškodí vlasový folikul. Moderní lasery jsou proto vybaveny vybaveny chladicími mechanismy, které ošetřovanou oblast zklidňují. Některé k úlevě využívají proudící studený vzduch, jiné vodní chlazení. Ke zmírnění nepříjemného pocitu lze ještě lokálně aplikovat znecitlivující krém, ale i bez něj je zákrok jen minimálně bolestivý. Míra nepohodlí je vždy velmi individuální, ale můžeme zobecnit, že místa s tenčí kůží (v blízkosti nosu, brady a spánků) jsou o něco citlivější.

2.Na výsledky si budete muset počkat, i když samotný zákrok je velmi rychlý

První rozdíl budete moci pozorovat po zhruba 2-3 týdnech. Chloupky budou jemnější a méně nápadné. Pro dosažení optimálních výsledků si budete muset ošetření zopakovat, obvykle k němu však není zapotřebí více než 12 ošetření. Kromě trpělivosti to bude chtít i pořádnou dávku soustavnosti – připravte se na to, že ošetření bude nutné provádět pravidelně. Jen tak mohou být zasaženy všechny vlasové folikuly v aktivní fázi růstu.

Dobrou zprávou je, že jednotlivá sezení vás ale příliš nezdrží. Například ošetření celého obličeje trvá jen 20 minut! 

3.Na laserovou epilaci se musíte předem připravit

Nebojte, nejde o nic složitého! Díky těmto pár krokům může být ošetření úspěšnější a také s hladší rekonvalescencí. Proto doporučujeme zapamatovat si následující body:

  • Oblast musí být čistě oholena 24 hodin před epilací, nejlépe standardní žiletkou. Nepoužívejte vosk, pinzetu ani elektrické strojky.
  • Tato partie by v okamžik samotného odstraňování chloupků měla být zbavena make-upu, denního krému, deodorantu nebo opalovacího krému. To lze samozřejmě provést až na místě.
  • Není možné ošetřit ty části těla, které byly vystaveny přímému slunci během 4 týdnů před ošetřením.
  • V tom samém časovém rozmezí byste neměli používat ani samoopalovací krémy nebo navštěvovat solária.
  • Odstraňte před zákrokem zbytky opálení důkladným peelingem, ne však méně než 2 týdny před plánovanou návštevou.

4.Po zákroku budete muset upravit svůj denní režim i kosmetickou rutinu

Abyste se vyhnuli zbytečnému podráždění pokožky a snížili riziko infekcí, je vhodné následovat rady dermatologa. Mezi nimi určitě zazní následující doporučení:

  • Dva dny před ošetřením a po něm byste se měli vyhnout peelingu. Vyřaďte také krémy s retinolem  a kyselinou glykolovou.
  • V období 2 týdnů před laserem a po něm vynechte chemickým peeling a umělé opálení.
  • Po dobu 24 hodin po ošetření nenavštěvujte posilovnu, sauny, horké sprchy apod. Teplé prostředí totiž vytváří ideální podmínky pro množení bakterií.
  • Vyhýbejte se také pobytu na přímém slunci.

5.Tato metoda funguje na všechny bez rozdílu odstínu pleti

Starší technologie laserové epilace se dříve nedoporučovala lidem s tmavším odstínem pleti, zejména těm s černou nebo asijskou pletí. To proto, že pigment v kůži je mělčí, než ten v chloupcích a tyto typy pleti byly vystaveny většímu riziku popálení. Současné lasery ale toto nebezpečí eliminují.

Toužíte i vy po trvalém odstraní chloupků? Pak laserová epilace je perfektním způsobem, jak svého snu konečně dosáhnout. Jde o velmi rychlý, bezbolestný proces, který je hlavně velmi efektivní. Naplánujte si ho s předstihem a přizpůsobte mu své aktivity. Pak budou jeho výsledky optimální v co nejmenším časovém horizontu!

Máte o laserové odstranění chloupků zájem? Pokud ano, v jaké oblasti?

Roman Pavlíček