5 nejčastějších otázek ohledně epilace laserem a diskuze s odborníky

Už vás nebaví holení, protože máte plné zuby pupínků a zarůstajících chloupků? V tom případě by vás mohla zaujmout epilace laserem. Diskuze uživatelů se točí kolem pětice dotazů, které jsou důležité při rozhodování, zda má cenu utrácet peníze právě za tuto proceduru. Týkají se účinnosti, bolestivosti a vedlejších účinků. Prozkoumejte odpovědi, které usnadní život i vám.

Co je epilace laserem

Jedná se o moderní způsob, jakým se dá během několika sezení odstranit porost na zvolených částech těla natrvalo. Princip epilace laserem je v diskuzích srozumitelně vysvětlen. Spočívá v tepelném zničení vlasové cibulky, z níž právě roste chloupek. Po jeho pigmentu sjede paprsek do folikula, které spálí. A protože nám roste vždy zhruba čtvrtina z celkového počtu chlupů, nezbývá, než proceduru matematicky čtyřikrát, ale ve skutečnosti minimálně pětkrát opakovat.

Nejčastější otázky k epilaci laserem. Diskuze potenciálních uživatelů jdou k jádru pudla

Permanentní zničení ochlupení zdaleka není jen dámskou záležitostí. Epilaci laserem, jak je z diskuzí patrné, využívají i pánové. Například, když se zbavují nadměrného porostu na zádech, zadní části krku a na ramenou. Ať už jste žena či muž, shrnuli jsme vám praktickou stránku věci.

1. Jaká je účinnost epilace laserem?

Z hlediska trvanlivosti patří epilace laserem podle reakcí klientely v diskuzích mezi spolehlivé metody, jak se rozloučit s chlupy jednou provždy. Je tedy dobré zvážit, jestli opravdu chcete mít určitou část těla nevratně holou. Většina lidí ale návrat k chlupatosti neplánuje.

2. Jaká je bolestivost epilace laserem?

Nové kvalitní přístroje lze nastavit na konkrétní vlnovou délku. Podle toho přesně cílí na konkrétní barvu pigmentu v chloupcích, aniž by poranily okolní tkáň. Dalším benefitem je při odborné epilace laserem přídatné chlazení kůže. Z diskuzí vyplývá, že pak zákrok na rozdíl od IPL či elektrolýzy neštípe. Když navštívíte seriózní pracoviště, nemáte se čeho bát. Ošetření budete vnímat jako snesitelné brnění.

3. Kdo může podstoupit epilaci laserem a kdo by se jí měl vyhnout?

Dokonce i šetrná epilace laserem má podle diskuzí se specialisty své limity. Mezi kontraindikace patří:

  • otevřená poranění, záněty a opary v místě epilace,
  • rakovina kůže,
  • tetování zvolené plochy,
  • těhotenství a období kojení,
  • a epilepsie.

Proto byste se měli svěřit pouze do péče renomovaného salonu, kde s vámi vše konzultuje vyškolený personál.

4. Jaká je doba rekonvalescence po epilaci laserem?

Diskuze často řeší, jestli vás zákrok vyřadí z běžného života. Nic takového nehrozí. Normálně pak můžete chodit do práce a věnovat se běžným činnostem. Neměli byste však kůži alespoň měsíc vystavovat světelným a tepelným extrémům. Proto se na laser obvykle chodí od podzimu do jara, abyste za letních dní nemuseli řešit UV ochranu. Alespoň dva dny po zákroku se také vyhněte nadměrnému pocení při sportu, v horku, při těžké práci nebo v sauně.

5. Jaké jsou případné nežádoucí účinky a rizika epilace laserem?

Při nedodržení výše uvedených opatření si koledujete o zanícení kůže a vytvoření pigmentových skvrn. Další nástrahy epilace laserem, jak zmiňují diskuze, číhají na pokoutných pracovištích, kde se obsluha nezajímá o váš zdravotní stav. Stejně tak si dejte pozor na asijské napodobeniny špičkových laserů, kde vám hrozí popáleniny a následné zjizvení tkáně. To je hlavní důvod, proč se vám vyplatí spolupracovat s prověřenými experty.

Tolik ve stručnosti k typickým otázkám stran epilace laserem. Diskuze a uživatelské recenze jsou přínosným zdrojem informací, když se člověk potřebuje zorientovat v daném tématu. Teď už dokážete posoudit, jestli jste vhodným kandidátem na laserové ošetření nebo budete muset využít jinou metodu, jak se zbavit chloupků. Určitě pak vaše zkušenosti sdílejte, ať se z nich mohou poučit zase další uživatelé.

Roman Pavlíček