Tetování vlasů jako moderní metoda boje s plešatěním. Proč se svěřit do rukou estetického tatéra?

Trápí vás výrazné kouty a řídké vlasy? Vyzrajte nad plešatěním pomocí tetování vlasů! Moderní metodu mikropigmentace si chválí muži i ženy po celém světě a představuje levnější alternativu k zákrokům plastické chirurgie. Praha mimochodem nabízí bohaté možnosti obojího. Následující článek se ale bude věnovat tetování a provede vás celým procesem tohoto estetického zákroku. Zjistíte, jak procedura probíhá, jestli je bolestivá a jaké jsou její hlavní benefity. Dozvíte se, pro koho je pigmentace hlavy určena, a jak se na ní připravit. Pokud bezmocně bojujete s nadměrným vypadáváním vlasů, pusťte se hned do čtení.

 

Tetování vlasů nebolí, stačí se jen řádně připravit

Jestli máte strach, že pigmentace pokožky hlavy bolí, pak buďte bez obav. Tetování vlasů je zcela bezbolestný proces. Je však třeba řídit se všemi doporučeními specialisty, abyste na zákrok přišli správně připraveni. Jaké pokyny je nutné dodržet?

  • Pokožka, na níž se bude pigment nanášet, musí být absolutně zdravá (bez zarudnutí, zanícení, vyrážky, či jiných neduhů)
  • Celých 24 hodin před procedurou je potřeba vynechat tyto poživatiny – kávu a silné čaje, alkohol, stimulační nápoje, kořeněná jídla
  • Stejně tak nenanášejte posledních 24 hodin na pokožku žádnou pečující kosmetiku ani jiné přípravky
  • Nevystavujte místo aplikace slunečnímu záření nejméně 10 dnů před zákrokem (včetně solárií)
  • Alespoň dvě hodiny před zahájením procedury nekuřte

V případě, že dodržíte veškeré pokyny, které vám klinika zadá, zajistíte tím bezproblémový průběh a docílíte nejlepšího výsledku.

 

Co vás na zákroku čeká a pro koho je určen

Délka samotného procesu závisí na velikosti ošetřované oblasti. Pigment je do horních vrstev pokožky hlavy aplikován speciálními tenkými jehlami, pomocí kterých zkušený estetický tatér vykreslí každý jednotlivý vlas. Barvu pigmentu a hustotu tetování volí specialista na základě analýzy vašich skutečných vlasů, aby byl výsledek přirozený.

Pigmentace vlasů je určena pro kohokoliv bez ohledu na pohlaví. Zákrok tak mohou absolvovat jak muži, kteří bojují s plešatěním, tak dámy, které trápí nadměrné vypadávání vlasů nebo jejich nízká hustota.

 

Kdy je nejvhodnější doba pro návštěvu kliniky

Prakticky kdykoliv. Jakmile si uvědomíte, že stav vašich vlasů už nemůžete déle přehlížet, pak neváhejte a objednejte se na kliniku. Tetování vlasů se provádí celoročně. Nicméně vhodnější doba na jakoukoliv pigmentaci je od podzimu do jara, kdy slunce není tolik silné a nehrozí spálení pokožky. V případě, že proceduru absolvujete v letních měsících, je potřeba pokožku hlavy chránit. Nevyhnete se tak nošení klobouků či jiných pokrývek hlavy, abyste zamezili dopadu slunečních paprsků na ošetřené místo.

 

4 zásadní benefity mikropigmentace vlasů

Říkáte si, jaké jsou vlastně reálné výhody mikropigmentace hlavy? Kromě toho, že se jedná o bezbolestný, bezpečný a zcela sterilní zákrok, mikropigmentace vám přinese řadu osobních benefitů. Zde jsou ty nejzásadnější.

  1. Přitažlivý mladistvý vzhled
  2. Zvýšené sebevědomí a zdravá sebeláska
  3. Úspora peněz za drahé kosmetické produkty proti řídnutí vlasů
  4. Dlouhodobé výsledky bez nutnosti absolvovat proceduru v krátkých časových intervalech

Nyní už máte všechny informace o zákroku pigmentace vlasů. Víte, pro koho je procedura určena a kdy je nejvhodnější doba jí absolvovat. Máte představu, jak celý proces probíhá a co od něj očekávat. Pakliže jste dočetli až sem, stačí už jen zvednout telefon a objednat se na vybranou kliniku.

A jaký názor máte na trichopigmentaci vy? Chtěli byste něco takového podstoupit, ale ještě jste nenašli odhodlání, nebo vás pleš a řídké vlasy netrápí? Ať tak či tak, neváhejte nám napsat své postřehy či zkušenosti do komentářů.

Roman Pavlíček