Zdravá strava nemusí být jen o čase stráveném v kuchyni. Krabičkové stravování vám s ní může pomoci 

Uvažujete o tom, že se budete stravovat zdravě, ale pořád se vám to z nějakého důvodu nedaří? Například proto, že v restauraci neodoláte a dáte si nějaké krásně vonící, ale také mnohonásobně kaloričtější jídlo? Popřípadě je pro vás zdravé stravování synonymem boje v kuchyni, na který nemáte čas ani chuť? Jídlo může být i bez práce chutné a zdravé. Krabičky vám v tom mohou velmi pomoci.

Znáte krabičkový systém? Je to jedna z cest ke zdravému stravování bez námahy v kuchyni 

Krabičky nebo-li krabičková dieta jsou stále více oblíbenou možností, jak se stravovat. Už to není jen speciální jídlo pro ženy, které chtějí zhubnout. Nabídka programů je obrovská. Na své si přijdou sportovci, kteří potřebují vydatný jídelníček, ale i vegetariáni nebo lidé, kteří se prostě jen chtějí stravovat zdravě a vyváženě, ale denní vaření je nebaví. 

V čem krabičkový jídelníček spočívá?

Systém je úplně jednoduchý. V závislosti na firmě si buďto vyzvednete, nebo vám dovezou krabičky s jídlem, které pokryje vaše celodenní stravování. Krabičky se snídaní, obědem, večeří jsou základem každého programu. V závislosti na vašem cíli můžete tato jídla doplnit i odpolední a dopolední svačinu.  

Pro lidi, kteří neradi vaří, nebo mají problémy s pravidelným stravováním je toto úžasná příležitost, jak se vyhnout nenáviděné činnosti, a ještě se naučit jíst mnohem lépe. Pokud budete mít snídani, kterou stačí jen ohřát, už předpřipravenou v ledničce, jste si jisti, že se ráno odbudete jen rychlou kávou? Vždyť snídaně je základem vstupu do nového dne.

Výhody krabiček:

  • Pokud si vyberete dobrou firmu, budete jíst kvalitní, vyvážené a zdravé jídlo připravené profesionály. 
  • Odpadnou vám starosti s vařením a přípravou jídla.
  • Ušetříte čas, který jste museli věnovat nákupům a stání ve frontě. Ten budete moci věnovat svým blízkým či koníčkům. 
  • Naučíte se pravidelně jíst.
  • V případě dobře zvoleného programu můžete konečně dosáhnout potřebné váhy. Nebo naopak získat nutričně bohaté a vyvážené jídlo v případě, že jste aktivním sportovcem. 

S krabičkami se vyhnete i dalšímu nešvaru. Lépe odoláte nezdravému jídlu v restauracích i obchodech. 

Chcete se stravovat zdravě, ale pořád vám to nejde? Příčinou může být i to, že kolem sebe máte mnoho příležitostí, jak se zdravému stravování vyhnout. Stačí pár dnů ve stresu, nedostatek spánku a je velmi jednoduché se vrátit ke starým zlozvykům ve stravování. A nemusíte mít ani nedostatek disciplíny. Chuť na sladké či tučné je prostě reakcí organismu na chvíle nepohody

Krabičková dieta je skvělá v tom, že už je o všechno postaráno. Vy nemusíte chodit do restaurací a obchodů. Díky tomu se vám bude mnohem lépe odolávat chutím na nezdravé věci. Lákadlům se prostě a jednoduše vyhnete. A ani je vlastně chtít kupovat nebudete, protože budete mít na mysli, že doma máte jídlo, které je potřeba sníst. Jednoduché a přitom efektivní. 

Nabídek je mnoho. Jak poznat kvalitní firmu:

V současné době je na trhu mnoho společností, které nabízejí tento druh stravování. Ne však všechny poskytují stejně výtečné služby. Je proto potřeba být ve střehu. A jak se vyvarovat špatného dodavatele?

  • Nejezte jen očima. Kvalitní firmy nabízejí i jídla na ochutnávku. Nemusíte si hned předplácet celý program.
  • Více než fotografie pomohou recenze a zkušenosti zákazníků.
  • Krabičky by měly obsahovat dostatek vlákniny, bílkovin a vitamínů. V reálné životě to znamená, že by se vaše pokrmy měly skládat z dostatečného množství zeleniny, masa, vajec a mléčných výrobků. V případě, že v nich najdete mnoho nutričně chudých jídel, jako jsou různé sladkosti, například koláčky, zkuste ještě jinou firmu. V tomto případě se totiž o vyvážené a zdravé stravě moc mluvit nedá.

Chcete se stravovat zdravě, ale nedaří se vám to? Co myslíte, že je vaším hlavním problémem neúspěchu?

Roman Pavlíček