Hladké tělo bez chloupků je u mužů stále více standardem. Jak to udělat, když jej chcete mít hladké úplně všude?

Svalnaté a zároveň chlupaté ruce přestaly být symbolem mužnosti. Nahradily je paže, které zůstaly sice pořád svalnaté, ale už bez ochlupení a nejlépe s tetováním. A to samé platí i pro zbytek celého těla. Co však dělat, když příroda na ochlupení skoupá nebyla? Hlavně, když chcete být bez otravných chlupů i na méně viditelných místech, než jsou ruce? 

Rozkrok i zadek dokáží velmi potrápit

Ochlupení na intimních partiích a hýždích, velmi často přináší nejen estetický, ale i hygienický problém. Otázka, jak si oholit zadek, proto není tak ojedinělá, jak se může zdát. Nejen husté ochlupení na sedacích partií, ale hlavně kolem oblasti řitního otvoru, vede k nadměrnému pocení, ale ztěžuje i hygienu. A vzhledem k intimitě i složitého dosažení těchto míst, není úplně jednoduché se chlupů zde zbavit. Oholené pánské intimní partie jsou zase náchylné ke svědění a vyžadují opravdu jemnou práci se žiletkou. 

Holení zadku je jednodušší a složitější zároveň

Pokud se chcete zbavit nadměrného ochlupení na hýždích, protože vám vadí chlupy vykukující zpod spodního prádla, je tu jedna pozitivní správa. Zadek není tak citlivý jako pánský rozkrok, takže nemusíte být tak opatrní. Ovšem díky jeho poloze je však mnohem těžší si do těchto míst dosáhnout. Nejtěžší je pak eliminace chloupků kolem řitního otvoru. 

Partner může s holením pánských partií vydatně pomoci, ale vzhledem k intimitě a nutnosti téměř denního opakování, tuto možnost volí jen málo mužů. Většina se spoléhá jen na sebe a svůj um.  

Jak si holení svých sedacích i intimních partií ulehčit

 • Koupel či dlouhá sprcha chloupky zjemní. 
 • Nikdy se neholte na sucho. Volte raději krémy na holení. Aby nedošlo ke zbytečnému podráždění pokožky, jsou lepší ty neparfémované.
 • Holení je jednodušší, když na varlata nanesete příjemně vychlazenou holící pěnu. 
 • Pokud máte dlouhé chloupky, tak je nejprve zastřihněte. 
 • Vždy používejte čisté a hlavně ostré žiletky. 
 • Holit je lepší po směru růstu chloupků. Minimalizujete tím jejich zarůstání. 
 • Hledáte-li nejlepší pozici, tak je to ta v podřepu. Snadno všude dosáhnete. 
 • Svoji zkrášlovací proceduru neukončujte použitím dezinfekčních roztoků. Ty sice místo dezinfikují, ale zároveň vysuší a podráždí. Kůže pak bude mnohem náchylnější k červenání, svědění a zarůstání chloupků. 
 • Podobně jako při holení obličeje, i v tomto případě se snažte kůži co nejvíce vypnout. 
 • Vše dělejte v klidu a s rozvahou. Kůže kolem intimních partiích je velmi citlivá a náchylná na poranění. 
 • V oblasti řitního otvoru nepoužívejte epilaci voskem nebo cukrovou pěnou.  

Místo holení lze vyzkoušet laserovou epilaci

Vzhledem k tomu, že holení hýždí je z hlediska dostupnosti problematickou disciplínou, vyzkoušejte modernější a efektivnější postupy odstraňování chloupků. Hlavně v případě, pokud vás nechtěné ochlupení trápí i kolem řitního otvoru.

Oproti ostatním metodám, přináší laserová epilace trvalejší výsledky a díky tomu je pro kůži i pro vás šetrnou volbou.

Za laserovou epilací jen do klinik plastické chirurgie

V případě, že o této možnosti uvažujete kvůli dlouhodobým výsledkům, upřednostněte návštěvu kliniky před kosmetickým salonem. I v salonu vám nabízejí možnost laserového ošetření, ovšem tyto lasery fungují na jiné technologii a nejsou tak účinné jako lasery lékařské.  

S lékařským laserem je ošetření mnohem trvalejší. V případě, že absolvujete celý cyklus sezení, zbavíte se chloupků minimálně na několik měsíců až let. Což je u takto delikátní věci určitě příjemným zjištěním. 

Pokud vás limituje to, že se jedná o velmi intimní záležitost a přemáhá vás stud, tak vězte, že ošetření bude prováděno osobou se zdravotnickým vzděláním, pro kterou toto bude standardním zákrokem. 

Jak s chloupky na zadku a intimních partiích bojujete vy? Máte nějaký speciální trik, jak si práci usnadnit?

Roman Pavlíček