Pronájem bytu – v Olomouci a jejím okolí naleznete hotové poklady!

Hledáte pronájem bytu? Olomouc a okolí této hanácké metropole rozhodně stojí za pozornost! Čeká tu na vás unikátní atmosféra královského města v blízkosti nádherné přírody! Kde hledat, na co si dát pozor a pustit se do věci na vlastní pěst nebo s pomocí realitní kanceláře?

Pronájmy bytů v Olomouci – krásné univerzitní město láká na širokou nabídku!

 Ne náhodou se Olomouci přezdívá perla Hané. Historické centrum tvoří její nezaměnitelný charakter a přítomnost vysokoškolských studentů jí na druhou stranu dodává na dynamice a mladém duchu! Coby administrativní středobod kraje také disponuje výbornou občanskou vybaveností a řadou pracovních příležitostí.

 

Tento atraktivní mix přivádí do Olomouce každoročně velké množství lidí všech věkových kategorií. Díky tomu zde existuje tak různorodá nabídka bytů k pronájmu – od těch v samotném srdci města, po levnější varianty v sídlištní zástavbě a pronájmu jednotlivých pokojů.

 

Proč dát šanci i blízkému okolí Olomouce?

Preferujete novostavbu a klidnější prostředí plné zeleně? Pak vás nezklame okolí města, kde v posledních letech vyrostly moderní bytové projekty. Za všechny můžeme zmínit rezidence na Lazcích či Horním Lánu, ve Slavoníně a Bukovanech. Právě byty v těchto lokalitách mnozí majitelé pořídili jako investiční za účelem dalšího pronájmu. Výborná dopravní dostupnost a perfektní pokrytí služeb jsou samozřejmostí!

 

Srovnatelné služby, panenskou přírodu a levnější ceny – přesně to nabízejí rozvíjející se města jen pár kilometrů od Olomouce! Litovel, Šternberk a Uničov se taktéž mohou pochlubit zajímavou nabídku volných bytů, ať už ve starších bytových zástavbách, tak novostavbách. Stačí si jen vybrat!

Nájem s realitní kanceláří nebo bez ní?

Oba dva tyto přístupy mají svá pro a proti, záleží na vašich časových a finančních možnostech.

  • Hledáte dlouhodobý pronájem?
  • Pospícháte na nové bydlení?
  • Máte s hledáním nájmu zkušenosti?
  • Orientujete se v nabídkách nemovitostí?
  • Znáte dobře lokalitu?

 

Samostatný postup je časově o něco náročnější. Vyplatí se vám, pokud už lokalitu znáte nebo v ní máte kontakty. Zcela zásadní rozdíl představují ušetřené peníze za provizi. Pokud nehledáte dlouhodobý nájem (typicky studenti), pak by se bydlení s placením provize mohlo celkem prodražit.

 

Spolupráce s realitní kanceláří představuje velmi komfortní řešení, za pohodlí si ale připlatíte. Makléři za vás vyhledají vhodné byty a když vás předběhne jiný zájemce, rychle zajistí alternativu. V případě nájmu na delší dobu bude provize ve výsledku zanedbatelnou částkou.

 

Jak se při výběru pronájmu nespálit? 

  • Všímejte si, jak pronajímatel komunikuje. Reaguje rychle a ochotně nebo je domluva s ním naopak problematická?
  • Osobní prohlídka bytu je základ!
  • Je majitel bytu dochvilný? Zdánlivý detail napoví mnohé o jeho spolehlivosti!
  • Zajímejte se o kvalitu bytu i sousedství! Plísně, praskliny, nadměrný hluk, znečištění v okolí? Nepřehlížejte varovné signály!
  • Udělejte si jasno ohledně vybavení bytu! Je v době vaší prohlídky obývaný? Co všechno v něm zůstane poté, co se původní nájemci odstěhují?

 

Zbývá už jen se nastěhovat!

Není divu, že Olomouc patří k nejvyhledávanějším lokalitám na dnešním trhu. Jak město samotné, tak jeho sousedství, nabízí plnohodnotné bydlení pro všechny od studentů po starší generace. Bez ohledu na to, zda preferujete klidné, téměř vesnické prostředí, či pulsující centrum, s takovou možností výběru tu určitě naleznete svůj klenot i vy!

Preferujete bydlení v centru města, nebo na jeho okraji? Je něco, co vám v Olomouci chybí?

Roman Pavlíček