Obal pro iPhone 4. Skvělý ochránce i módní doplněk.

Obal je důležitým doplňkem každého chytrého telefonu a kromě ochrany před nárazem a poškrábáním při kontaktu s dalšími předměty mnohdy slouží i jako výrazný módní prvek. Obaly pro iPhone 4 si můžete vybrat v široké nabídce e-shopů i kamenných obchodů. Dáte za ně pár korun, ale klidně i desetitisíce.

Pouzdro nebo kryt?

Jakákoliv ochrana je lepší než žádná a pokud si nevíte rady, co vlastně chtít, je dobré se zamyslet nad tím, proč a jak chcete svůj aparát chránit. Když se řekne kryt, většina lidí si představí krytí zadní strany telefonu doplněnou o ochrannou fólii nebo sklo displeje. Řekneme-li pouzdro, vybaví se člověku spíše zavírací, knížkový nebo nasouvací obal, který je vcelku a většinou už nepotřebuje samostatně chránit displej. Co si nakonec vyberete, může být závislé nejen na vaší peněžence, ale i na situacích, ve kterých se váš přístroj nejčastěji ocitá.

Pouzdro pro iPhone 4. Opravdu velký výběr.

V pouzdrech je široký výběr. Nabídka výrobců, typů i materiálů je skutečně impozantní a pouze váš osobní vkus nakonec rozhoduje, jak obléknete svého elektronického společníka. Důležitý je i účel, ke kterému svůj obal budete využívat a poslední, ale neméně důležitý, je i finanční obnos, který hodláte do „obalových materiálů“ investovat. Obaly, kryty a pouzdra na telefony, stejně jako další příslušenství, jdou s módními trendy ruku v ruce. Tento nenápadný doplněk může klidně stát i pár desítek tisíc, pokud se bude pyšnit vsazeným diamantem nebo logem slavného módního návrháře. Odlehčené hi-tech materiály, silikon, pečlivě zpracovaná pravá i umělá kůže, drahé kameny, ruční šití, nebo naopak čistota linií a strohá účelnost pro askety a vyznavače praktičnosti. Nápaditost dodavatelů prakticky nemá hranice.

iPhone je pro mnohé z nás nerozlučný společník a sdílí s námi téměř vše, co děláme. Také on potřebuje výbavu pro různé příležitosti a s jedním pouzdrem si prostě nevystačíme.

Kam se hodí speciální pouzdro:

  • na kolo, kde zajistí bezpečné a stabilní uchycení a váš iPhone 4 může navigovat jako o život
  • pro outdoorové aktivity, protože při lezení po horách si váš iPhone nerozbije „ciferník“
  • do vody (voděodolné) jako neocenitelný ochránce před utopením – všechny iPhony plavou jako cihla, ale tenhle obal, to je malý zázrak
  • pro sport (především na běžecké aktivity), můžete běhat jako o život a váš iPhone vám to všechno změří, protože bude u toho

Kryt zadní strany pro iPhone 4. Hit pro převlékače.

Nejžádanějším typem dneška je určitě silikonový model. Koneckonců silikonovou vaničku na uchycení mobilu, která se, na rozdíl od plastové, tak snadno nerozbije, mají i kvalitní flipová pouzdra. A  telefon v ní drží jako přibitý. Silikonové kryty mají mnoho výhod. Jsou cenově velmi přijatelné, můžete jich mít doma v šuplíku vícero a měnit je podle nálady nebo podle barvy vašeho outfitu. Kryty se dají koupit v mnoha variantách a druzích; můžete si pořídit i kožený kryt, záleží jen na vás. V kombinaci s ochranou displeje skýtá kryt dostatečnou ochranu pro většinu běžných situací.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, možnosti jsou takřka nevyčerpatelné. Taková nenápadná věc, jakou je obal na iphone, může mnohokrát zachránit situaci a ušetřit vám tisíce korun za opravy. Investovat do správného obalu se skutečně vyplatí.

Dáváte přednost krytu nebo pouzdru? Považujete se za konzervativního uživatele, který volí nenápadnost a účelnost nebo oslňujete svoje okolí každý den jiným zářivým designem?

Roman Pavlíček